Moi mili goście :)

poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Wiosenny weekend

W piątek pojechaliśmy do Przyjaciół w Skawinie, w sobotę wybraliśmy się razem do Zakopanego na krokusy. 


Mnie cieszy każda wycieczka i nie przeszkadzało mi, że krokusy w tym roku nie były tak spektakularne, jak ostatnio, że ponownie byliśmy na Kalatówkach i że znów w południe, przy najmniej korzystnym do zdjęć świetle. Nic to, dzień był naprawdę przepiękny!Spóźniliśmy się o tydzień, część kwiatów zdążyła już przekwitnąć.


W niedzielę pojechaliśmy do Lanckorony - urokliwej wsi ok. 30 km na południe od Krakowa. Rynek otaczają zabytkowe zabudowania drewniane z XIX wieku. Miejsce aniołów, kotów, zacisznych kawiarenek, sklepików z rękodziełem, zieleni, gdzie można poleżakować, poleniuchować, popiknikować. Miejsce naprawdę magiczne. Wszyscy byliśmy zachwyceni.Można tam spotkać tancerki flamenco:


i zjeść przepyszne podhalańskie lody od Mili

Jedyny minus, to zaparkowane wszędzie dookoła samochody... szkoda, że nie zorganizowano parkingów gdzieś poza tym ślicznym zabytkowym centrum. 

Polecam kawę w Galerii Czarna Owca, niesamowity wystrój i atmosfera, mogłabym tam przesiedzieć cały dzień z książką, albo drutami...


Zwiedziliście ostatnio jakieś ciekawe miejsca?

11 komentarzy:

 1. lANCKORONA Piękna. Zdjęcia ślubne robiliśmy na tym urokliwym ryneczku kilka lat temu :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie byłam w tych miejscach, brzmi ciekawie (lubię takie klimaty), i kto wie czy się niedługo tam wybierzemy? Nazwę miejscowości zapisuję sobie w pamięci... Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lanckorona bardzio mi się podoba byłam dwa razy i na peano jeszcze będę , Polecam ją odwiedzić w grudniu jak jest obchodzone świeto Aniołów ;)
  tu jest parę zdjęć ;)
  https://avrea.blogspot.com/search/label/Lanckorona

  OdpowiedzUsuń
 4. Ślicznie jest tam gdy zakwitają krokusy.Będąc tam, zawsze marze być o tym czasie.Niestety,chyba na marzeniach się skończy...,ale odkryłam namiastkę polany krokusowej u siebie w parku :) Ciepło Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowna wycieczka, my ostatnio wybraliśmy się na Rynek Krakowski a tam co kto lubi... :) my akurat trafiłyśmy do muzeum żywego obwarzanka,wystawy figur stalowych - warto było :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Twój zeszłoroczny wpis zrobił na mnie wrażenie i chciałam w tym roku zobaczyć to na żywo. Niestety nie udało się, ale może za rok 😋

  OdpowiedzUsuń
 7. Twoje krokusowe zdjęcia z zeszłego roku mocno wbiły mi sie w pamięc i od tej pory bardzo bym chciała ten cud zobaczyć. A Lanckoronę bardzo lubię ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Aż zatęskniłam za górami... Piękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ojejku ależ cudnie. Podejrzewam, ze ja również mogłabym z tej "czarnej owcy" nie wychodzić. Cudnie <3

  OdpowiedzUsuń
 10. piękne zdjęcia i cudowna wycieczka!:)

  OdpowiedzUsuń
 11. I enjoyed over read your blog post.
  Your blog have nice information, I got good idea from this amazing blog.
  I am always searching like this type blog post. I hope I will see again…
  ดูหนังออนไลน์

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za wizytę i komentarz :)